Czerwone chmury zrobiły wrażenie. Bieszczadzki zachód słońca uwieczniono na zdjęciach
Ponadprzeciętnym skutkiem zachodu słońca pochwalili się na Facebooku Lubuscy Łowcy Burz. Na stronie umieszczono zdjęcia autorstwa kilku pań – Zuzanny Pelczar, Urszuli Uli, Aleksandry Reki Niedoby, Beaty Wasilewskiej. Mowa o wyjątkowym zjawisku, jakim są ogromne ogniste chmury. Patrząc na nie, można by pomyśleć, że to film.
Ogniste chmury skutkiem zachodu słońca. Nawet woda była czerwona
Bieszczady zachwycają turystów z całej Polski. Kojarzą się z wyjątkowym spokojem i ostoją, do której można uciec i schować się przed resztą świata. Nie bez powodu wiele osób wypowiada hasło: „A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady”. Po zobaczeniu nowych zdjęć z ognistymi chmurami możemy zapragnąć pojechać tam jeszcze bardziej.
Na facebookowych fotografiach widzimy, jak na niebie rozpościera się wiele pomarańczowo-czerwonych obłoków. Wyglądają na majestatyczne i potężne, dzięki czemu zachwycają wielu internautów. Pod postem pojawiło się ponad sto komentarzy. W publikowanych zdaniach skrywa się zachwyt i niedowierzanie.
Tak reagują internauci. Każdy chciałby przeżyć taki zachód słońca
Na niektórych ze zdjęć widać, że nie tylko niebo przybiera odcienie czerwieni. Cały blask chmur odbija się również w wodzie, a to daje niezwykle wyjątkowy efekt. Internauci zwracają uwagę na każdy szczegół i piszą m.in.: „OMG! Chcę tam być”, „Piękne”, „Płonące niebo” czy „Ojej paliło się... Wciąż każdego dnia natura zaskakuje, maluje przepiękne widoki”.
Niektórzy ubolewali, że choć przebywali w tym czasie w Bieszczadach, to nie mieli tyle szczęścia, co autorki zdjęć. „Zdążyliśmy dzisiaj wrócić z Polańczyka i ominęły nas takie widoki. Nad ranem była burza i spory opad deszczu, więc góry parowały i pewnie stąd ten piękny efekt” – pisał jeden z mężczyzn.
A czy wy mieliście okazję podziwiać kiedykolwiek coś podobnego? Warto pamiętać, że zaskakujące zjawiska na niebie pojawiają się nie tylko w górach, ale też w innych rejonach Polski i na całym świecie. Wielokrotnie zachwycała nas m.in. zorza polarna nad Bałtykiem czy noce pełne ogromnej ilości gwiazd.